PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526137}

Czarny łabędź

Black Swan
7,7 367 724
oceny
7,7 10 1 367724
6,5 42
oceny krytyków
Czarny łabędź
powrót do forum filmu Czarny łabędź

Wydaje mi się, że postać Lily od początku filmu była urojeniem Niny - jej mroczną wersją, którą próbowała się stać. Lily dołączyła do zespołu nagle, pojawiła się znikąd, nie widzimy jej relacji z innymi dziewczynami, bo ona po prostu nie istniała. Była wytworem wyobraźni, skutkiem obsesji. Wydaje mi się, że jej postać była "złym" sumieniem, więzionej pod kloszem przez matkę i własną ambicję, Niny.

bravery

Też myślałem o takiej interpretacji. Właśnie oglądałem film po raz drugi po 8 latach i zwracałem uwagę na zachowanie Lily względem innych ludzi i odwrotnie. Myślałem o zwrocie jak w Szóstym zmyśle - tam po ponownym oglądaniu faktycznie nikt z Brucem Willisem nie rozmawiał, ale wracając... jest to trochę na wyrost, w końcu matka otwiera drzwi, do których puka Lily, po upojnej nocy spóźniona Nina zastaje na treningu Lily z tancerzem. Wydaje mi się, że Lily istniała, a obsesja na punkcie roli i idealnego występu powodowała, że Nina miała halucynacje dotyczące Lily, np. łapanie za krocze tancerza, który w ogóle na to nie zareagował.

ocenił(a) film na 7
bravery

zgadzam się, jak dla mnie to ten film jest kopią motywu z fight clubu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones